دانلود پايان نامه مطالعه و بررسي پردازنده هاي DSP و امكان سنجي يك سامانه حداقل ج

پنجشنبه 9 شهريور 1396
10:48
ketabpich

تعداد صفحات:92
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
چكيده
فصل اول – مشخصات عمومي پردازنده هاي DSP
تحليل سيستم هاي DSP
معماري پردازشگرهاي ديجيتال
مشخصات پردازشگرهاي DSP
بهبود كارآيي پردازنده هاي DSP معمولي
ساختار SIMD
فصل دوم – معرفي پردازنده هاي DSP و سخت افزار لازم جهت كار با آن ها
مقدمه
خانواده پردازنده هاي Texas Instrument
خانواده TMS320C2000
سري C5000
سري C6000
تجهيزات سخت افزاري جهت كار با پردازنده هاي ديجيتال
نحوه راه اندازي و تست اوليه بوردهاي DSK
EVM
DVEM
بوردهاي TDK
خانواده پردازنده هاي Motorola يا به عبارتي Free scale
سري DSP56000
سري DSP56100
خانواده پردازنده Analog Devices
پردازنده هاي سري BLACFIN
پردازنده هاي سري SHARC
پردازنده هاي سري Tiger SAHRC
فصل سوم – معرفي نرم افزارهاي DSP
مقدمه
تقسيم بندي انواع نرم افزارهاي DSP
مقدمه اي بر ابزارهاي توسعه يافته DSP
كامپايلر C
اسمبلر
پيوند دهنده
بقيه ابزارهاي توسعه
نرم افزار Code Composer Studio
نرم افزار هاي با محيط گرافيكي براي نوشتن كد
فصل چهارم – كاربردهاي پردازنده هاي DSP
كاربردهايي از رادار
آماده كردن سيگنال آنالوگ براي برقراري ارتباط از طريق يك كانال مخابراتي
تحليل سيگنال آنالوگ براي استفاده از شناسايي صدا در سيستم تلفن
كاربرد DSP در پردازش سيگنال هاي زلزله ثبت شده در شبكه ملي لرزه نگاري ايران
لنز بعنوان يك ابزار قدرتمند براي محاسبه تبديل فوريه جهت پردازش سيگنال هاي دريافتي
كاربرد پردازنده هاي DSP و تبديل فوريه چند بعدي در تصوير برداري MRI
استفاده از پردازنده هاي DSP در تشخيص الگوي گاز
كاربرد پردازنده هاي DSP در پردازش تصوير
فيلترهاي تطبيقي و نقش آن ها در پردازش سيگنال هاي ديجيتال
توموگرافي
كاربرد پردازنده هاي DSP در سيستم هاي قدرت و رله هاي حفاظتي
شماتيك بورد DSP STARTER KIT (DSK)TMS320C6711
مراجع

چكيده:
دراين پايان نامه مراحل طراحي يك سيستم ديجيتال و كاربردهاي آن شرح داده شده است.
در فصل اول با مشخص كردن نيازهاي هر سيستم پردازشگر ديجيتال و مشخصات پردازنده هاي DSP لزوم استفاده از اين نوع پردازنده ها، بيان شده است.
در فصل دوم به معرفي پردازنده هاي DSP و مقايسه آن ها از جهات گوناگون پرداخته شده است و اجزاي جانبي آن ها براي توليد سيگنال هاي خارجي و ارتباط با محيط خارج مورد بررسي قرار گرفته است. پس از معرفي كارت هاي آموزشي و صنعتي با استفاده از مهندسي معكوس امكانات مورد نياز براي طراحي يك سامانه حداقلي بيان شده است.
در فصل سوم با معرفي انواع نرم افزارهاي پردازش سيگنال ها بصورت ديجيتال چگونگي يكپارچه كردن سيستم، به كمك دستورات پيوند دهنده شرح داده شده است كه پس از اين مرحله سيستم آماده ي تحويل به مشتري است.
براي بيان نقش پردازنده هاي DSP در زندگي روزمره، چندين مثال از كاربردهاي بي شمار پردازش ديجيتال در فصل چهارم آورده شده است. اين كاربرد ها را ميتوان به دو دسته آناليز/ فيلتر اطلاعات و فرآيندهاي كنترلي تقسيم بندي كرد. بنابراين هر كاربرد به سخت افزار و نرم افزار خاصي نياز دارد كه در اين مجموعه تا حدودي معرفي شده اند.

مقدمه:
پردازش سيگنال هاي ديجيتال با استفاده از عمليات رياضي قابل انجام است. در مقايسه، برنامه نويسي و پردازش منطقي روابط، تنها داده هاي ذخيره شده را مرتب ميكند. اين بدان معني است كه كامپيوترهاي طراحي شده براي كاربردهاي عمومي و تجارتي بمنظور انجام محاسبات رياضي، مانند الگوريتم هاي انجام تحليل فوريه و فيلتر كردن مناسب و بهينه نيستند. پردازشگرهاي ديجيتال وسايل ميكرو پروسسوري هستند كه بطور مشخص براي انجام پردازش سيگنال هاي ديجيتال طراحي شده اند. پردازنده هاي DSP دسته اي از پردازنده هاي خاص ميباشند كه بيشتر براي انجام بلادرنگ پردازش سيگنال هاي ديجيتال استفاده ميشوند.
اين پردازنده ها توانايي انجام چندين عمليات همزمان در يك سيكل دستورالعمل شامل چندين دسترسي به حافظه، توليد چندين آدرس با استفاده از اشاره گرها و انجام جمع و ضرب سخت افزاري بطور همزمان را دارا ميباشند و سرعت بالاي آنها نيز به واسطه اين ويژگي ها است. اين وسايل به ميزان بسيار زيادي در دهه اخير رشد كرده اند و كاربردهاي متنوعي از دستگاه هاي تلفن سيار تا ابزارهاي علمي پيشرفته پيدا كرده اند. همچنين بعضي قابليت اجراي منطق مميز شناور (Floating point) بصورت سخت افزاري را دارند. در صورتيكه سيگنال در بازه ديناميكي بزرگي متغير با زمان باشد، اين قابليت بسيار مفيد ميباشد. اگر نمونه ها در زمان بين نمونه برداري ها نياز به پردازش با سرعت بالا داشته باشند ميتوان از پردازنده هاي عملكرد بالا استفاده نمود. در اين حالت پردازنده بايد در سريع ترين زمان ممكن پردازش را به پايان برساند كه اين نيازمند كم بودن زمان سيكل دستورالعمل در پردازنده ميباشد. از ديدگاه هزينه، ابعاد و طراحي آسان، تجهيزات جانبي پردازنده بسيار مهم ميباشند.
تجهيزات معمول روي پردازنده ها، پين هاي ورودي/ خروجي، مدارهاي واسط سريال و موازي، مبدل ديجيتال به آنالوگ (DAC) و مبدل آنالوگ به ديجيتال (ADC) ميباشند. لحاظ كردن فاكتورهاي فوق در طراحي و ساخت DSPها، موجب شده است كه DSP هاي متنوعي موجود باشند. بديهي است در چنين پردازشي بايد بتوان اطلاعات نهفته در سيگنال را نيز استخراج كرد.[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 0 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به بهترین و سریعترین مرجع دانلود کارآموزی و پروژه و پایان نامه است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات