دانلود پروژه افترا و نشر اكاذيب و تفاوت آن ها

شنبه 11 شهريور 1396
8:28
ketabpich

تعداد صفحات:41
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
سابقه‌ تاريخي افترا
تعريف اصطلاحي و لغوي افترا
افترا در اصطلاح حقوقي
عناصر تشكيل دهنده‌ جرم (شرايط تحقق بزه)
ركن قانوني
ركن مادي
ركن معنوي
سيستم جزايي افترا
اشاعه‌ اكاذيب (‌مقدمه)
اركان جرم نشر اكاذيب
ركن قانوني
ركن مادي
ركن معنوي
رژيم كيفري بزه نشر اكاذيب
فرق افترا و نشر اكاذيب
فهرست منابع و ماخذ

مقدمه:
طبع زندگي اجتماعي مستلزم برخورد انديشه‌ها، گفتار، كردار و منافع افراد جامعه است و اين پديده‌ها منشا بروز و وقوع جرائمي ميباشد كه دسته‌اي از‌ آن جرائمي هستند كه بي جبر و عنف مادي به وسيله‌ زبان يا قلم واقع ميشوند و حيثيت و شرافت افراد را مصدوم مينمايند و باعث ورود ضرر معنوي بر اشخاصي ميشوند اين جرائم در قانون ذيل عنوان بحث : افترا و توهين و هتك حرمت اشخاص بيان شده‌اند.
در قانون مجازات اسلامي – تعزيرات از مواد 697 تا 700 تحت عنوان افترا و توهين و هتك حرمت ذكر شده است. ولي همه مواردي را كه بنابر معناي عرفي، و ضابطه‌ حقوقي و علمي در حقوق جزا اسلامي، بتوان بعنوان افترا و توهين و هتك حرمت شناخت،‌ در بر نمي ‌گيرد در نتيجه اين قسمت از قانون فاقد جامعيتي است كه عنوان آن اقتضا ميكند زيرا در پاره‌اي ديگر از قانون مجازات اسلامي مواردي ديگر بيان شده است كه ميتواند تحت اين عنوان قرار گيرد. از جمله مواد 139 تا 164 ق . م اسلامي، قذف كه نسبت دادن زنا يا لواط به ديگري است، نوعي افترا تلقي ميشود.
آن چه ميتوان از موارد اشاره شده استنباط كرد اين است كه هتك حرمت مفهوم عام و كلي دارد و اعم از توهين و افترا ميباشد به اين معني كه در همه موارد توهين و افتراء هتك حرمت تحقق مييابد.
با توجه به تعاريفي كه بعداً بيان ميشود و سعي در توضيح بيشتر آن داريم يكي از مصاديق اين جرائم اشاعه اكاذيب است كه يكي از شاخه‌هاي هتك حرمت اشخاص با عناصر مادي خاص خود است كه سعي در توضيح بيشتر آن خواهيم داشت.
لذا با توجه به اين مقدمه به تعريف و توضيح افترا و نشر اكاذيب و وجوه افتراق آن ها خواهيم پرداخت.[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به بهترین و سریعترین مرجع دانلود کارآموزی و پروژه و پایان نامه است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات